WV

Społeczność taneczna i Władze Miasta Bielsko-Biała doceniły Irenę Awieruszko-Ptaszkiewicz

Spis treści

udostępnij

Ach co to było za wydarzenie! Dzięki staraniom zumbowej społeczności tanecznej, przyjaciołom i włodarzom miasta Bielsko-Biała uhonorowano wiele lat działalności charytatywnej Ireny Awieruszko-Ptaszkiewicz i jej Fundacji Siła Nadziei. 

Irena mimo zmagania się od dziecka z niezwykle rzadką i bolesną genetyczną chorobę kości i stawów tzw. „Zespołem Keitha”, za cel postawiła sobie pomaganie innym równie potrzebującym osobom. Jest Organizatorką, aż 18-tu wydarzeń charytatywnych, którymi zjednała sobie przyjaciół i sojuszników nie tylko wśród ludzi, ze świata tańca, ale również rodowitych Bielszczan. Łącznie z urzędującym Panem Jarosławem Klimaszewskim – Prezydentem B-Białej, który wielokrotnie gościł na jej wydarzeniach, obejmując nad nimi oficjalny Prezydencki Patronat. 

Wydarzenie z inspiracji Prezydenta!

Na jednym z takich wydarzeń, Prezydent zainspirował grupę przyjaciół Ireny, by w końcu również dla niej zrobić wydarzenie, z którego środki pomogą jej sfinansować leczenie i rehabilitację. W niezwykle krótkim czasie wyzwania podjęły się cztery niezwykle wrażliwe kobiety: Magdalena Zabłocka, Kasia Homa, Patrycja WyporekAnia Nowicka, które wcześniej uczestniczyły na zajęciach zumby u Ireny w roli kursantek. Tak! To fakt! Irena bowiem mimo choroby i wielu życiowych przeszkód jest również zawodową Instruktorką Zumba Fitness!

Zatem wspomniane cztery ambitne kobiety, postanowiły zorganizować Charytatywny Maraton Zumby i to pomimo braku doświadczenia w organizacji tego typu przedsięwzięć! Na szczęście z pomocą przyszła znana i lubiana Gosia Surlas i równie ceniony Paweł Gorzelak, którzy zadbali o wyjątkową kadrę taneczną w następującym składzie: Agnieszka Farat, Tomasz Matula, Barbara Paszek, Anna Koczur, Małgorzata Szłapa, Magdalena Adamus, Patrycja Porczyńska Spot, Julia Stawicka, Marta Herszel, Monika Giza, Adam Bińkowski, Paweł Błaszkiewicz, Jolanta Sosnal, Kamila Kwadrans, Karina Żak, Gabriela Bryndza, Grażyna Łagowska, Marta Świątek-Stanienda, Cezary Strączyński, Joanna Dudkiewicz, Renata Łuszkiewicz. Warto dodać, że była to w większości ta sama ekipa, która od lat współtworzy z Ireną wydarzenia charytatywne dla dobra najbardziej potrzebujących i ich rodzin. Razem z dziesiątkami gości w tym z Radnymi Miasta Anitą Szymańską i Katarzyną Balicką oraz wyjątkowymi firmami, które wspomogły to wydarzenie przywracają nam wiarę w to, że jednak “Ludzi dobrej woli jest więcej”.

Niezwykle szczodre okazały się m.in. następujące przedsiębiorstwa, ich szefowie i pracownicy: “Najlepszy masaż w mieście” – Gabinet masażu Bielsko – Biała Joanna Czysz, Catering Bednarz, Trattoria da Tadeusz, Restauracja White House, Daria Atelier Fanaberia, GRUNT palarnia kawy, AUTOMOBILE – Pomoc Drogowa Bielsko, Aura Beauty Concept, Wrzosowa Chata, Studio Figura Bielsko – Centrum Kosmetologii, Kobido Lucy Care. Wydarzenie wsparły również tak wspaniałe firmy, jak: Gościniec Solisko Szczyrk, Babski Raj Klub Zdrowia i Urody, Makeup_4_You Barbara Bednarz, NK Studio Urody Natalia Koniecko, Beauty Room Anna Tułacz, Salon Fryzjersko-Kosmetyczny ViVi, Keratin Moment – Keratynowe prostowanie włosów i nanoplastia Bielsko-Biała, Auto Styl Tomasz Paleta Tapicerstwo, Restauracja GALLO NERO, Teatr Polski Bielsko-Biała, U Jakuba Bielsko-Biała, Studio Figura Jaworze, Amazing Hair Salon, Pan Brzytwa Barber Shop, Bukietalka Słodko Słodka Bielsko-Biała, Auto Serwis Viva s.c., Agnieszka Przybyła.

Przy organizacji wydarzenia zasłużyły się wyjątkowo m.in.: Stowarzyszenie Działamy, Well Fitness (Bielsko-Biała i Nowe Miasto), oraz Artystki z Sip.of.colour.

Dzięki, że Jesteś!

Jednym z najbardziej wzruszających momentów, jakie widzieliśmy podczas wydarzeń tanecznych, była chwila, w której pełna po brzegi sala w Domu Kultury w Hałcnowie zaśpiewała Irenie – “Dzięki, że jesteś! Dzięki, że Jesteś tu!” – do melodii popularnego przeboju muzycznego. Piękny był również moment w którym Adam Ruśniak zastępca Prezydenta B-Białej w wielu ciepłych słowach w imieniu swoim oraz przebywającego w delegacji służbowej Prezydenta Miasta docenił poświęcenie Ireny dla dobra bliźnich wręczając piękny bukiet kwiatów wraz z prezentami. 

Wydarzenie nagłośniły również lokalne media i instytucje kultury. Wybraliśmy dla Was najlepsze materiały z mediów społecznościowych na temat eventu. Są one najlepszym dowodem, że warto pomagać i że #DobroWraca wszędzie tam, gdzie ludzie gotowi są wspólnie to dobro współtworzyć. Jak Irena i społeczność wyjątkowych ludzi wokół niej!  

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Julia Stawicka (@julka_stawickazin)

Fot.: arch. prywatne

Więcej o Irenie przeczytasz w 9 numerze WVM i w felietonie: womanvibe.org/irena-awieruszko-ptaszkiewicz-z-sercem-pelnym-nadziei

Czytaj więcej w 9 nr WVM ed. polska

WV Stores

Promuj i sprzedawaj swoje produkty i usługi na platformach Woman Vibe Stores!

Wspieramy Kobiety Biznesu w tych niepewnych i chaotycznych czasach. Zgłoś swój produkt lub usługę i zyskaj reklamę oraz możliwość sprzedaży na pośrednictwem naszych mediów i platform internetowych.

Sprzedawaj swoje produkty w Woman Vibe Store

Wspieramy Kobiety Biznesu w tych niepewnych i chaotycznych czasach. Zgłoś swój produkt lub usługę i zyskaj reklamę oraz możliwość sprzedaży na pośrednictwem naszych mediów i platform internetowych.

Pin to board
Share on facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny Artykuł

Rusza legendarna Dance Fiesta w hotelu Warszawianka

Michał Kurpet we współpracy z Hotelem Warszawianka**** i społecznością taneczną Zumba Fitness stworzył legendarne już dziś taneczne wydarzenie Dance Fiestę. To jedyne wydarzenie na skalę ogólnopolską, które z takim rozmachem i na tak prestiżowym poziomie promuje kulturę taneczną w naszym kraju.

Read more

Nutki miłości dla Mam – Felieton Joanny Dryś-Gąsior

Witaj, jesteśmy Unisono – zespół muzyczny, który skupia się wokół muzyki gospel. Gospel, a pierwotnie God spell, to Słowo Boże. Chcemy nieść je na fali dobrej muzyki, wierząc że trafi w uszy, w serca, może w bolesne miejsca… aby pokrzepić wszystkich tych, którzy tego potrzebują!

Read more

Muzyczny pomnik dla Mam. Zaproszenie na koncert Zespołu Unisono

Witaj, jesteśmy Unisono – zespół muzyczny, który skupia się wokół muzyki gospel. Gospel, a pierwotnie God spell, to Słowo Boże. Chcemy nieść je na fali dobrej muzyki, wierząc że trafi w uszy, w serca, może w bolesne miejsca… aby pokrzepić wszystkich tych, którzy tego potrzebują!

Read more

“Podszepty” – monodram Patrycji Zając o losie kobiety, tak w XIX jak i XXI w.

PODSZEPTY – Monodram Patrycji Zając (Pat Zajac). Opowieść o kobiecie, która musi zebrać, co zasiała… Represyjne dla płci pięknej czasy, lata emocjonalnej i fizycznej przemocy, arranżowane małżeństwo, romans i okrutne wobec kobiet prawa epoki doprowadzają ją do obłędu. Czy jej życie to seria źle podjętych decyzji czy może jednak walka o własne wyzwolenie?

Read more

Pani Nadzieja – Emilia Furman w wywiadzie Kasi Jastrzębskiej

Emilia Furman jest jedną z pierwszych kobiet, które stały się inspiracją do stworzenia pisma Woman Vibe Magazine. Jest też jedną z pierwszych osób, która uwierzyła w Nas, wspierała i wlała nadzieję w serce naszej Redakcji. W rozmowie z Katarzyną Jastrzębską poznamy sekret Jej życia pełnego pasji i nadziei rosnącej w siłę nawet w obliczu niepogody.

Read more

instagram: