WV

Nutki miłości dla Mam – Felieton Joanny Dryś-Gąsior

Spis treści

udostępnij

Mama, mamusia, matka – te nazwy brzmią tak pięknie i przywołują ciepłe wspomnienia z rodzinnego domu. Mówią one o tych wyjątkowych kobietach, które kochamy, podziwiamy, które są naszymi bohaterkami.

 

26 maja - Dzień Matki

26 maja – Dzień Matki – w tym roku przypadający w piątek, sprawia, że chcemy się pochylić nad tajemnicą tych pięknych kobiet.

Wspomniane kołysanki to jedne z piękniejszych melodii, które zostają z nami na całe życie. Dla nas najbardziej naturalnym sposobem wyrażenia wdzięczności jest świętowanie Dnia Matki muzyką.

Tak właśnie postanowił zrobić pop-gospelowy zespół Unisono, prowadzony przez Marzenę Pytel i wykonujący współczesną muzykę chrześcijańską. Za nami dwa wyjątkowe i zarazem charytatywne koncerty, w których oprócz wielbienia Boga muzyką i wspólnej radości został położony nacisk na wsparcie dwóch wspaniałych mam wyjątkowych dzieci.

Pierwszy koncert charytatywny dla Klaudii w Niepołomicach

Fot.: Andrzej Kalinowski

Pierwszy z koncertów odbył się w sobotę 13 maja w Izbie Regionalnej w Niepołomicach. Koncert objęty patronatem gminy Niepołomice odbył się dzięki staraniom pani radnej, Małgorzaty Klimy.

Zespół Unisono zaśpiewał podczas tego kameralnego koncertu dla wszystkich mam, ale w szczególności dla pani Dominiki Momot – dzielnej, uśmiechniętej i walecznej mamy Klaudii z porażeniem mózgowym. Pani Dominika oraz Klaudia były obecne w czasie koncertu rozgrzewając serca wszystkich obecnych. W obliczu codziennych zmagań Pani Dominiki, o których z rozbrajającą szczerością opowiedziała, wyjątkowo wybrzmiał solowy utwór „Bóg się mamo nie pomylił”. Piosenka w sposób bezpośredni ukazywała miłość i dylematy matki oraz oddanie dziecka, które nie potrafi mówić, ale jego spojrzenie i bicie serca wyraża wszystko…

Zespół Unisono zaprezentował różnorodność swojego repertuaru – od piosenek refleksyjnych jak „Nauczmy się żyć obok siebie” (z twórczości Zbigniewa Wodeckiego), po utwory o miłości np. „Bądź blisko” po energetyczną „Teorię miłości” czy hitowe „Alleluja”, które podrywa do tańca na każdym koncercie. To wyjątkowe wydarzenie, którego patronami medialnymi były trzy markowe wydawnictwa, Woman Vibe Magazine, Nasze Regionalne oraz MyDances Magazine, poprowadził ich redaktor naczelny i założyciel, pan Klaudiusz Wiśniewski.

Drugi koncert charytatywny pod hasłem Zaśpiewajmy Łukaszkowi!

Fot.: Andrzej Kalinowski

Drugi koncert charytatywny pod hasłem Zaśpiewajmy Łukaszkowi! Koncert gospel w Krakowskich Bronowicach odbył się w niedzielę 21 maja o godz. 19 w parafii pw. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, przy ul. Ojcowskiej 1 w Krakowie. Tym razem zespół Unisono zaśpiewał dla Łukaszka Birgera oraz jego cudownej mamy, która opowiedziała o swoim synku, jednocześnie dzielnie powstrzymując maluszka przed przejęciem mikrofonu. Ta mama umie się odnaleźć w każdej sytuacji. Łukaszek urodził się z wadą serca VSD, wielotorbielowatością prawej nerki i hipoplazją prawego przedramienia – całkowitym brakiem kości promieniowej, której towarzyszy hipoplastyczny kciuk – u Łukaszka dosłownie wisi on na skórce. Celem koncertu było zebranie funduszy na konieczną operację, decydującą o jego przyszłości.

Podczas koncertu ponownie wybrzmiał utwór „Bóg się mamo nie pomylił” oraz piękne solo „Mamo” przywołujące najcieplejsze wspomnienia z dzieciństwa z udziałem naszych mam. Ponownie zespół Unisono dostarczył refleksji, ogrzał serca oraz sprawił, że nogi same chciały rwać się do tańca. Było to widoczne także u prowadzącego koncert, Klaudiusza Wiśniewskiego. Patronat nad koncertem ponownie objęły wspomniane już przy poprzednim koncercie media.

Kochane mamy – wszystko to dla Was i Waszych dzieci! Czuję radość na myśl o tym, że jako aktorka teatru dziecięcego, teatrolog, wokalistka oraz reżyser, dramaturg i aktorka we współzałożonym przeze mnie przed kilku miesiącami krakowskim teatrze Trupa Z Głębi, mogę poświęcać również czas na bycie wokalistką w zespole Unisono.

Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu…. Wspomniane matki oraz inne kobiety wiedzą o tym najlepiej. To dla tych silnych kobiet zespół przygotował koncerty a Trupa Z Głębi – po pierwszym spektaklu „Anima” – pracuje nad monodramem o kobiecie właśnie…

Joanna Dryś-Gąsior
wokalistka zespołu Unisono
www.unisono.band

O Zespole

Fot.: Arch. Zespołu Unisono

Zespół UNISONO to grupa młodych ludzi, których połączyły wspólne pasje. Muzykowanie, wielbienie Boga, a także niesienie pomocy bliźniemu. Prezentują współczesną muzykę chrześcijańską, w stylu gospel. Inwestują swój czas i własne środki, nie czerpiąc z tego żadnych korzyści materialnych.

Działają od roku 2018. Organizują przeważnie koncerty charytatywne, niosąc słuchaczom radość oraz chwile refleksji, pozostawiając niezapomniane wrażenia muzyczne i duchowe. Tylko w ostatnim roku zagrali 9 koncertów, w tym 6 charytatywne, na których udało się zebrać dla potrzebujących ponad 30 tys. zł. Jednak aby realizować taki plan koncertowy, poświęcają dużo więcej czasu, spotykając się przez cały rok co dwa tygodnie na próbach. Koncertują w kościołach, i na różnych większych i mniejszych scenach, w domach kultury, klubach, jesienią ubiegłego roku zagrali koncert na festynie na Błoniach Nowohuckich, a w styczniu zagrali razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Występują przeważnie w województwie małopolskim, ale zdarzały się też koncerty na Śląsku i na Podkarpaciu. Na przestrzeni 5-ciu lat istnienia zespołu następowała oczywiście rotacja w składzie osobowym. W tych latach w sumie działało w zespole prawie 50 osób. Obecnie zespół liczy 25 osób, zarówno śpiewających jak i „technicznych”.

Skąd taka nazwa zespołu? Unisono jest terminem muzycznym, ale dla członków zespołu ma szersze znaczenie. W muzyce „unisono|”, to śpiewanie jednym głosem. I choć muzycznie śpiewają wieloma głosami, to jednak śpiewają jednym głosem w sensie wspólnego celu i jedności w grupie osób z różnych denominacji religijnych. Zatem zespół Unisono jest dobrym (bo działającym|) przykładem wspólnoty i przyjaźni ponad wszelkimi podziałami.

Nagłośnienie i opieka tech.:
Wojciech Markowski
AVRecording.pl

Oświetlenie: Michał Mrugacz
Grupa PARTNER Biuro Obsługi Imprez
obslugaimprez.com 

Fotorelacja

Video z koncertów

WV Stores

Promuj i sprzedawaj swoje produkty i usługi na platformach Woman Vibe Stores!

Wspieramy Kobiety Biznesu w tych niepewnych i chaotycznych czasach. Zgłoś swój produkt lub usługę i zyskaj reklamę oraz możliwość sprzedaży na pośrednictwem naszych mediów i platform internetowych.

Sprzedawaj swoje produkty w Woman Vibe Store

Wspieramy Kobiety Biznesu w tych niepewnych i chaotycznych czasach. Zgłoś swój produkt lub usługę i zyskaj reklamę oraz możliwość sprzedaży na pośrednictwem naszych mediów i platform internetowych.

Pin to board
Share on facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny Artykuł

Rusza legendarna Dance Fiesta w hotelu Warszawianka

Michał Kurpet we współpracy z Hotelem Warszawianka**** i społecznością taneczną Zumba Fitness stworzył legendarne już dziś taneczne wydarzenie Dance Fiestę. To jedyne wydarzenie na skalę ogólnopolską, które z takim rozmachem i na tak prestiżowym poziomie promuje kulturę taneczną w naszym kraju.

Read more

Muzyczny pomnik dla Mam. Zaproszenie na koncert Zespołu Unisono

Witaj, jesteśmy Unisono – zespół muzyczny, który skupia się wokół muzyki gospel. Gospel, a pierwotnie God spell, to Słowo Boże. Chcemy nieść je na fali dobrej muzyki, wierząc że trafi w uszy, w serca, może w bolesne miejsca… aby pokrzepić wszystkich tych, którzy tego potrzebują!

Read more

“Podszepty” – monodram Patrycji Zając o losie kobiety, tak w XIX jak i XXI w.

PODSZEPTY – Monodram Patrycji Zając (Pat Zajac). Opowieść o kobiecie, która musi zebrać, co zasiała… Represyjne dla płci pięknej czasy, lata emocjonalnej i fizycznej przemocy, arranżowane małżeństwo, romans i okrutne wobec kobiet prawa epoki doprowadzają ją do obłędu. Czy jej życie to seria źle podjętych decyzji czy może jednak walka o własne wyzwolenie?

Read more

Pani Nadzieja – Emilia Furman w wywiadzie Kasi Jastrzębskiej

Emilia Furman jest jedną z pierwszych kobiet, które stały się inspiracją do stworzenia pisma Woman Vibe Magazine. Jest też jedną z pierwszych osób, która uwierzyła w Nas, wspierała i wlała nadzieję w serce naszej Redakcji. W rozmowie z Katarzyną Jastrzębską poznamy sekret Jej życia pełnego pasji i nadziei rosnącej w siłę nawet w obliczu niepogody.

Read more